הנשים של הימין הרדיקלי

בשיח המגדרי-פוליטי  יש לרבים ורבות נטייה לשייך שמאל עם נשיות. צפי סער בטור האחרון של גברת מג'ונדרת (הארץ) התייחסה לסוגיה ב"פרדוקס- אמא של חייל":

"בכל מקרה, תרומה נשית לתהליכי שלום היא עניין מוכח (באירלנד למשל), שגם זכה להכרת האו"ם, בהחלטה 1325. אך האם מקורה באמהות דווקא? ואם לשאול זאת בבוטות: אז מה, נשים בעצם שמאלניות יותר?

זהו, שלא. לפחות בישראל, יונים ונצים מתחלקים בצורה דומה בין המגדרים. אין שוני בין נשים לגברים יהודים-ישראלים בדעות על שלום ומלחמה וביחס לערבים ולערביות. לעומת זאת, בולט מספרן של נשים בתנועות השלום. יש גם שורה של ארגוני נשים הפועלים לשלום. ובתוך הארגונים האלה יש קול אמהי חזק"

אז הנה גם הנשים בתנועות ימין רדיקליות בעולם:

מארין לה פן

בתו של מנהיג החזית הלאומית בצרפת ז'אן מארי ירשה אותו ומתמודדת בבחירות לנשיאות ובסקרים זוכה להצלחה גדולה כשהערכות הפרשנים מציינות תסריט ריאלי שבו היא עולה לסיבוב השני על חשבון הנשיא המכהן ניקולא סרקוזי.

בדיקה אודות עמדותיה של לה פן מציבה תמונה שונה מהמקובל והנפוץ באשר לדרך שבה רבים רואים את המפה הפוליטית: לה- פן תומכת בעקרון החילוניות הצרפתית, מגנה על העובדים המקומיים ונגד הפרטות, נגד השהות של הכוחות הצרפתיים באפגניסטן. הנקודה העיקרית והכמעט יחידה שמבדלת אותה מהותית משמאלנות היא ביחס למהגרים, בעיקר המוסלמים, ולא פעם בשם זכויות הנשים. אותן זכויות נשים שנדחקות לשוליים לטובת הרב תרבותיות של חלקים בשמאל "הנאור".

סיב ינסן 

סיב ינסן בת ה-42 היא מנהיגת מפלגת האופוזיציה הגדולה בנורבגיה מהימין הרדיקלי מאז 2006. היא קיבלה 22.1% מקולות הבוחרים ב-2009, הסבתא רבה שלה היא מחלוצות הפמיניזם בנורבגיה- הייתה ממייסדות התנועה לזכויות נשים במדינה במאה ה-19, מעריצה של מרגרט תאצ'ר ותומכת נלהבת בישראל.

פיה קייסגארד

פיה קייסגארד היא מנהיגת הימין הרדיקלי בדנמרק- המפלגה השלישית בגודלה שמקבלת באופן קבוע למדי בין 12 ל-13 אחוז מקולות הבוחרים. היא ייסדה את המפלגה ועומדת בראשה בעשור האחרון. בראש סדר העדיפויות – ההתנגדות להגירה ובמיוחד להגירה של מוסלמים.

אלסנדרה מוסוליני 

אלסנדרה מוסוליני, נכדתו של הדוצ'ה היא לא האישיות הפוליטית יציבה או מצליחה במיוחד, אבל היא חברת פרלמנט מטעם גוש הימין ואוחזת בדעות ליברליות-מתונות ביחס להפלות, הומוסקסאולים לצד עמדה נצית ביחס לסכנות ההגירה והאיסלם.

כריסטינה מורבאי

ולא רק איסלמופוביות. גם אנטישמיות- כריסטינה מורבאי, הונגריה. חברת הפרלמנט האירופי ומי שמפלגת יוביק מהימין הרדיקלי (השלישית בגודלה- 16% בבחירות האחרונות)  רצתה להעמיד כמועמדת לנשיאות. מורבאי התפרסמה בזכות תמיכתה בחמאס ובזכות הציטוט: "אשמח אם המכנים עצמם 'יהודים הונגרים גאים' ישתעשעו בזנבון הנימול הקטנטן שלהם, במקום שישמיצו אותי" (הארץ), מרצה למשפטים ולוחמת למען נשים קורבנות, מומחית לאלימות במשפחה.

שרה פיילין  

שרה פיילין המועמדת לסגנות הנשיא מטעם הרפובליקנים בבחירות 2008 וסלבריטאית כמקור רווח- עושה שימוש גלוי ומובהק באימהות שלה כמקור ערכי לסיבה שהיא מחזיקה בעמדות ימניות רדיקליות- היא משווקת עצמה כמאמא גריזלי המגנה על גוריה מהסכנות, כמו כן- ציד הוא תחביב מהנה שאינו רק מיועד לגברים מסוקסים אלא גם לאמהות-הוקי – עוד כינוי שהדביקה לעצמה.

מישל באקמן 

מישל באקמן, חברת בית נבחרים מטעם מדינת מינסוטה ומועמדת בפריימריס הרפובליקניים לנשיאות ב-2012. סמן מובהק של הימין הרדיקלי ותנועת מסיבת התה. וגם- הפכה את ביתה במשך שנים למרכז טיפולי ל- 23 נערות עם בעיות אכילה שהיא היתה משפחת האומנה שלהן.

 

מחשבה אחת על “הנשים של הימין הרדיקלי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s