נשים לגופן

חשבתן שהגוף שלנו שייך לנו? אז טעיתן. ובגדול. בגלל זה אני פמיניסטית רדיקאלית (שרון אורשלימי, FEMINISTVISTABULLITIS)

יום שלישי, מגיעות שתי נערות. שתי יועצות נכנסות איתה לשיחה. אחרי חצי שעה היועצות נכנסות לחדר שאני נמצאת בו ומספרות לי שהנערה סיפרה שהיא שכבה עם נער, שהיא מדממת, וכואב לה. היועצות שאלו אם היא רצתה לשכב איתו. היא אמרה שלא. הן שאלו אם היא אמרה לא והיא אמרה שהיא אמרה לא. היא אמרה לא כמה וכמה פעמים. היא בכתה והתכווצה ודיממה. הוא בחר שלא לראות. לא להקשיב. לא להרגיש. הנערה אמרה שזה לא היה אונס.

"נכון לפטר עובדת יפה כדי למנוע מבכיר להטריד מינית ולהסתבך" (אורית קמיר, כבוד אדם וחוה) וגם ב- onlife

כך נחשפה לאור יום, בתכנית הדגל של רשות השידור, לא רק הבורות העמוקה של כתבים בכירים, אלא גם ההדרה העמוקה והשיטתית שהם מקבלים כנורמטיבית, ונותנים לה יד בשתיקתם. איילה חסון לא העלתה בדעתה לעשות דבר או חצי דבר לגבי אותה לשכה בה פוטרה עובדת משום שהיתה "יפה מדי" עבור הבוס שלה. היא לא חשפה, לא תקפה, לא דיווחה בלהט. זה נראה לה בסדר גמור. והכל בגלוי, מול פני האומה. הזדמנות פז לשמוע מה חושבים אנשים שלרגע קט התבלבלו ושכחו להיות תקינים פוליטית.

 עבודת החינוך שיש לבצע היא עמוקה ויסודית. לא רק בקרב החרדים. הבה נתחיל ב"נאורים" ביותר, המתבוססים בשאננותם המתחסדת.

חנה בית הלחמי העלתה את השיחה ל- youtube:

קריסטל יועבר מתפקידו כיוון שהוא מגרה את חסון (סרטן בגב האומה)

ארגונים: "הכל דיבורים" מסיתה נגד נשים (הארץ)

זה צריך להטריד (בילי מוסקונה לרמן, מעריב nrg)

הפוליטיקה של השיח: לינור, בן דיין ולפיד (שלומית ליר, רוח מזרחית עזה)

מי שאינו מייצר הבחנה בין מי שעוסקים בסטנד אפ, ומי שצריכים להיות אחראים למוצא פיהם. מהמקום המיוחס ממנו הוא מגיע, לפיד סבור כי ניתן להתייחס לקריאה "זונה" כלפי סטודנטית בתוכנית רדיו כאל התלוצצות שאין מקום לתבוע את עלבונה, אלא אם כן אתם שייכים לקבוצת "הנעלבים".

למרבה המזל, אורטל בן דיין חשבה אחרת. היא תבעה את גלי צהל באמצעות עו"ד שנהר, שיצא נגד "השימוש בתוכנית רדיו ממלכתי, בעלת אחוזי האזנה גבוהים ביותר, לצורך התנפלות על אשה צעירה ותיאורה כ'זונה'", וזכתה בהתנצלות ופיצוי של 38 אלף שקל.

מחירן של חומרות בצניעות ותגובה על טשטוש פניה של אישה (הרב יעקב מדן , בית המדרש, ישיבת אורות שאול בפתח תקווה)

ההנחה שיש לחוש להרהור גם באישה אחרי שנפטרה, עלולה להביא בשלב הבא לכך שיימנעו מלהספיד אישה על מעשיה הטובים, שמא יגרמו שְבָחֵיהַ להרהור בה,'ביודעה ומכירה' (ראה מגילה טו, א, ואכמ"ל). הצער העלול להיגרם מכך הוא מחיר שיש לחוש לו כבר היום. קשה לי לחשוב על חומרות נוספות שייגררו מן החומרה האחרונה, אך אני חושש שתהיינה כאלה.

מדעי ההטרדה (הארץ)

בעקבות ריבוי תלונות של סטודנטיות על הטרדות מיניות באוניבסיטה העברית, הרשויות ינסו למגרן

הדרת נשים בחדר המורים (חנה בית הלחמי, האישי הוא הפוליטי)

ההבנה שהמורות הן עם שקוף, בדרך כלל מושא לזלזול עמוק מצד חלק מציבור ההורים, ושהתיקון מתחיל משם התואר הנכון – מורות, אינה מחלחלת בקלות גם אצל אלו שמסנגרים עליהן בדרך כלל. מדברים אתי על כך שזו רק "סמנטיקה", תוך התעלמות מכך שזוהי "שפת התכנות" האנושית. מחשבותינו, דעותינו, ערכינו, תפיסת העולם שלנו, רגשותינו – עשויות ממילים.

7 ימים ידיעות אחרונות-מונולוגים מהקנטינה: קבוצת אסירות מיישירות מבט למצלמה וכותבות את חייהן.

אלימות במקום אוננות (הילה בניוביץ' הופמן, סלונה)

נבדוק שוב את מה שקרה בבית שמש. אישה הגיעה למקום בלבוש שלדעת הנוכחים לא היה צנוע מספיק. כאמור, מכנסיים, שהם המקבילה החרדית לחוטיני. על פי הוראת חז"ל, מה היה צריך גבר ירא שמיים לעשות מיד? נכון מאוד. לא להסתכל. להפנות מבט, להתרחק מהמקום. במקום זאת מה עשו החרדים שהיו שם? דאגו היטב שיהיה להם על מה להמשיך להסתכל. כשנטלי משיח ניסתה להימלט מן המקום, הם ניפצו את שמשות הרכב, ניקבו את הצמיגים ואפילו הקפידו לגנוב את המפתחות כדי שלא תוכל לברוח. ההגיון הפשוט אומר שנעם להם עד מאוד מראה "הפרוצה", והם רצו לוודא שיוכלו להמשיך וליהנות ממנו. שאם לא כן, מדוע לא נתנו לה פשוט להסתלק משדה ראייתם וחסל?

הדרת נשים גם בקורס לרענון נהיגה (חדשות 2)

אחרי הסערה נגד הדרת נשים באוטובוסים, גם בקורסים לרענון נהיגה ניתן לראות תופעה דומה. נשים מתלוננות על כך שהתקשו לקבוע מועד לקורסים בימי שישי, בטענה שזהו קורס לגברים בלבד

רבנים מנעו מראש אכ"א לפגוש לוחמים חרדים (מעריב nrg)

אני זונה. אני אוהבת את חיי ומודה לגורלי (אשת ליווי, ynet)

"לאתר היכרויות נרשמתי משעמום. ואז, ביום בהיר אחד, הגיעה הפנייה. גבר בן 43 כתב לי: "אני בן אדם עסוק. לא רוצה ללכת סחור-סחור. אאסוף אותך, ניסע למלון, בבוקר אחזיר אותך ותקבלי 300 דולר". כך הגעתי בפעם הראשונה למלון חמישה כוכבים. כך הכול התחיל"

להוכיח שאתה מיני באמת (הנה בלוג)

כל זהות, בין אם זו הבחירה להגיד "אני גבר", "אני ביסקסואל", "אני איתי", או "אני ישראלי", אינה אמיתית יותר או פחות אם החברה מכירה בה, ואין שום מבחן אמפירי בנמצא שיוכיח או יפריך את אמיתותה. בוודאי שיש זהויות שמושכות אש, ואין לי שום כוונה לזלזל באלימות או באטימות שזהויות מסוימות סופגות הרבה יותר מאחרות, אבל המאבק בחוסר הקבלה של החברה לא יכול להתלות באיזה מעמד "אמיתי" בדיוני. הוא חייב להתרכז בזכותו של הפרט להיות מי שהוא רוצה להיות, מתי שהוא רוצה, ואיך שהוא רוצה. אחרת אנחנו מוצאים עצמנו במקום שבו אנחנו תולים את הזהות שלנו, באותנטיות (או במקרה זה, חוסר האותנטיות) של הזהות של מישהו אחר.

לכבוש את ההר  (מוסף הארץ)

העובדה שהיא ערבייה ומוסלמית לא בלמה את הקריירה הספורטיבית של אולפת חיידר. היא שיחקה בנבחרת ישראל בכדורעף, טיפסה על הר באנטארקטיקה ורכבה על אופניים מראש הנקרה לאילת. עכשיו היא מצטרפת כנציגת אסיה למשלחת בינלאומית שתצא במסע לכיבוש הקוטב הדרומי, בשם השלום כמובן

תקנות מחמירות האוסרות על גברים לדבר עם כל אשה – כולל זו שנישאו לה; חתנים שמגלים רק לפני חופתם את סוד הכלולות; והשיטות להסחת הדעת מכל מראה שעלול ליצור גירוי.

הרב אבינר: כבוד לנשים – כן, תפקיד רשמי בהנהגה – לא (סרוגים)

שניט והמתגרשים: סוף לטרור על גב הילדים (יעל גיל, ynet)

בהחלטה נאורה, המקדשת את טובת הילד, שם השר יעקב נאמן סוף לטרור הכוחני, המתחזה לפמיניסטי, והוביל את ישראל למקום שבו נמצאות מדינות המערב

אוונדראג: הכירו את נונה שלאנט (מאקו)

הרב מאזוז על תופעת השאלים: "כמו ערביות שיוצאות רעולות" (כיכר השבת)

הרב הצבאי הראשי: "מותר לחיילים לשמוע שירת נשים" כיכר השבת, סרוגים

המודעה המטושטשת: 'מכון מאיר' פרסם מודעת התנצלות : סרוגים, חדשות 2

הרבצ"ר והרב מלמד יוועדו לפגישת פיוס (כיפה)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s