קולות של תודעה

הכירו ארבע היי-טקיסטיות ערביות (The Marker)

רק 700 מבני המגזר הערבי השתלבו בתעשיית ההיי-טק הישראלית, ובתוכם מצבן של הנשים רע במיוחד – ההערכות הן כי 70 ערביות בלבד עובדות כיום בתעשייה ■ על החסמים הרבים ועל הדרכים לפתרון

משחק פלאש חדש-  אוטובוס מהדרין 

THE VOICE באישה ערווה (עידו קינן, חדר 404)

מצב חירום כברירת מחדל (שלומית ליר, רוח מזרחית עזה)

ההצעה תחייב את חברות התקשורת להטמיע את מספר מוקד החירום לנפגעות תקיפה מינית כברירת מחדל בטלפונים הניידים. בנוסף, על פי ההצעה מספר החירום לא יופיע בדף פירוט השיחות וזאת כדי לשמור על בטחונה של הפונה כדי למנוע מצב בו בן זוגה או משפחתה עלולים לחשוף את פנייתה בדף פירוט השיחות.

סבתא – ממך למדתי להיות אישה חזקה (אורטל בן דיין, סלונה)

את לימדת אותי דברים שאלף אוניברסיטאות לא יוכלו ללמד. אני יודעת שהיית גאה בי, כי את עצמך היית הפרופסורית הכי גדולה שאני מכירה, הידענית הכי גדולה, ספר היסטוריה וחברה מהלך. ורצית שאלך בדרך שלך והצטערת שלא יכולת להמשיך את לימודייך שנקטעו עם העלייה לארץ. "לא היו אמצעים" היית אומרת לי בעצב.

אשמת הגברים (אביב יהלום, הארץ)

האמת הכואבת היא, שהזנות קיימת בגלל הביקוש הגברי לה, והיא חלק ממארג היחסים החברתיים המתקיימים בין גברים לנשים זה אלפי שנים. ההצעה לאסור את צריכת הזנות מביאה את הבעיה לפתח הגברים הצרכנים, ומן הראוי שנתמודד עמה

הגבירו את קולכם (רוני מנט, האגודה הישראלית ללימודים פמיניסטיים ולחקר המגדר)

אני תוהה לעצמי, כמה מאיתנו היו מזהים/ות את הבעיה ללא הפרשנות שכתבה ד"ר גבע מתחת לתמונה וללא האצבע שהיא שמה עבורנו מתחת לשלט "בבקשה הגבירי את קולך".

בעודי מעלה את השאלה הזו לאוויר, אני חושבת על אותם אנשים שהראיתי להם את התמונה ולא זיהו את הבעיה. הופתעתי במיוחד, כאשר אחד מהם היה מרצה שבאותו השיעור דיבר איתנו על הדרת נשים ועל הערכים הפסולים שמעבירה מערכת החינוך מבלי לשים לב.

הגברים הישראלים לא קונים נשים (פייסבוק)

SlutWalk Tel Aviv – צעדת השרמוטות התל אביבית (פייסבוק)

כחלון, גם לנערים גברים וטרנסג'נדריות בזנות מגיע טיפול! (עצומה)

כבר לא נגועים: על ייצוג ההומואים בקולנוע הישראלי (נירית אנדרמן, הארץ)

מהסטריאוטיפ הנלעג בסרטי הבורקס עד סרטים עכשוויים. ספר חדש סוקר את הגלגולים שעברה דמות ההומו וקושר בינה לבין צמיחת הקהילה ההומו-לסבית

ד"ר ליאת שטייר-לבני| הגלות המשולשת: דימויה של ניצולת שואה בקולנוע העלילתי הישראלי ( מתוך: עיונים בתקומת ישראל, מגדר בישראל, 2011, כרך ב', באתר האגודה הישראלית ללימודים פמיניסטיים ולחקר המגדר)

המאבק של תנועת ירושלמים ו"לא מצונזרת":הדרת נשים מפרסום תחפושות לפורים

תחפושות פורים או תלבושות סרטי פורנו? (רני חזון וייס, onlife)

חיפשתי ופשפשתי בין כל היצע החנויות המספקות תחפושות לנשים בתחושה שאני משוטטת בחדר תלבושות לסרט פורנו נועז במיוחד. האם כל הסוהרות, השפנפנות, השלגיות והכבאיות באות עם מחשוף עמוק ושמלה קצרצרה?

בוויינט יחסים חוזרים לפיפטיז (שק של נחשים)

אל דאגה, אלה לא שאלות רטוריות. עד סוף הטור קריסטינה בר סלע תבהיר לכם מאוד במפורש שנשים עם יזיזים הן פגומות רגשית ונטולות הערכה עצמית ורק דופקות את עצמן עוד יותר באמצעות התפשרות נואשת על סקס עם מישהו שלא אוהב אותן.

ובינתיים באקסנט: על מה נשים חושבות? (שק של נחשים)

"הו תאגיד קוסמטיקה כובש-עולם, אני מגיש לך את קוראותיי לאחר שטמטמתי אותן וערערתי את בטחונן העצמי כמיטב יכולתי. אני מקווה שיהיה לך טעים".

כנס מיוחד ליום האשה הבינלאומי:

נישואים גאים (סער שקד, עיקרו של דבר)

אז הלכתי על זה. בצירוף מקרים לא תמוה בכלל, שבועיים אחרי הראיון המדובר הזה פנו אלי זוג גברים, אריה ואיתן, וביקשו שאערוך למענם טקס קידושין. לא היה לי ספק שהתשובה חיובית. התוצאה – בסרטון שלפניכם. מאז חיתנתי עוד זוגות של בני אותו המין. בכל פעם זו התרגשות מיוחדת ותחושה של כבוד והוקרה עמוקה לזוג על הבחירה שלהם ועל שהם משתפים אותי בה.

ראש הממשלה מעביר מסר (דורית אברמוביץ', סלונה)

כי כך נראה וכך בנוי קשר שתיקה והשתקה, כך בנויה תרבות שמעיפה החוצה מתוכה את אלו שמגלות ומגלים החוצה את תופעת האלימות נגד נשים, כך בנויה חברה שמוצאת לה דרכים להזהיר כל פעם מחדש את כל אלה שרוצים לשחרר את הסוד, ומספרת לנו על העונש שיוטל במקרה שנרצה להפר את השתיקה והסדר החברתי.

נתניהו מתנכל לחושפי הפרשה: האם זה פלילי? ( עו"ד קרן בר יהודה, onlife)

נתניהו "מעניש" את שלושת אנשי לשכתו שהוציאו את פרשת נתן אשל לאור. לדעתי, יכול להיות שכדאי שראש הממשלה יידע שהתנכלות שכזו כלפי מי שהגיש תלונה על הטרדתה המינית של חברתו לעבודה מהווה, על פי החוק, עבירה פלילית

יועז הנועז (האישי הוא הפוליטי, חנה בית הלחמי)

המצב בו אדם משבח עבריין מין ומגנה את חושפיו או מעניש אותם, הוא (לכאורה, לכאורה) עבירה פלילית על פי החוק למניעת הטרדה מינית (סעיף איסור ההתנכלות). אי לכך – ביבי  שאתם "מבינים" אותו עבר כנראה עבירה פלילית. נראה אם הפרקליטות תרים את הכפפה.

נתניהו, תתבייש לך (עינת ירום, onlife)

איזה מסר אתה משדר כשאתה בוחר להעניש את אנשי משרדך האמיצים? שזה בסדר לצלם אותנו מתחת לשולחן? שתכתובות המייל האישיות שלנו הן נחלתו של כל זקן חמדן? כל הישגיך, באשר הם, התגמדו היום תחת הבושה שגזרת על עצמך

אפשר גם בלי תלונה (מיה צחור, הארץ)

קראתי בסיפוק את הודעת ר' מלשכת ראש הממשלה, כי הצדק מבחינתה נעשה בלי שהיה עליה להעיד נגד הממונה עליה, ראש הסגל נתן אשל. לא היה לי נוח עם הלחץ למסור עדות לפני נציבות שירות המדינה, שעל פי הפרסומים הופעל עליה.

הפעם הראשונה (בבלוג של שרון אורשלימי, FEMINISTVISTABULLITIS)

הגיע הזמן שנשים חרדיות יתגייסו (לורה ורטון, onlife)

כבר היום אנחנו מתבוננים בדאגה בהדרת נשים בצה"ל. איך ישפיע הכישלון של חוק טל על המשך שילובן של נשים בצבא? עכשיו הזמן לדרוש שוויון זכויות וחובות לכולם. אין סיבה שאישה חרדית לא תשרת, כפי שגבר חרדי יידרש לעשות

אני גרושה, לא חד הורית. די להעליב את אב ילדיי (דורית אבן, ynet)

בעת גרושיי קיבלתי לפתע את הכותרת 'אם חד הורית', ועדיין לא נדלקה שום נורת אזהרה שתהבהב ותגרום לי להתנער ולהגיד: "הלו, מה פתאום 'חד'? לילדים שלי יש אבא, והוא אמור להמשיך להיות אחראי לשלומם, אושרם, רווחתם וכל מחסורם, יחד איתי"

סערה בכוס של כלום (מורן שריר, הארץ)

אברמוביץ' ודניאל צריכים לספק כותרת, הקיסרים מורים עם אגודלם אל הרצפה – דינה של אדרעי נחרץ. הם אמנם "בעד עבודה מאורגנת" אבל קשה לאולפן שישי, המזבח של ההגמוניה הישראלית, לעכל שאשה מזרחית לוקחת לעצמה כוח. ועוד כוח להשבית את רכבת ישראל, הסמל הפאלי המובהק ביותר בארץ, לפחות מאז המוביל הארצי.

המל"ג: הקלות חדשות לסטודנטיות בהריון (מעריב nrg)

כדאי לדעת- אושרה חופשת לידה ארוכה יותר לאמהות לתינוקות המאושפזים לאחר הלידה ( לימור לוי אוסמי, נשים מדברות אמהות)

מספר הרווקות שיולדות כמעט הוכפל מאז 2000 (ynet)

חייל ביחידה שלי הטריד אותי מינית. למי לפנות? (פז"ם, מאקו)

בורחות מהבושה (הארץ)

נשים רבות הסובלות מבריחת שתן מתקשות להתמודד עם הבושה, וחוששות לפנות לטיפול. לי לקח 16 שנים עד שהבאתי את עצמי לעבור ניתוח

חדירה לפרטיות (נעה יעקובוביץ', סלונה)

אמה של צעירה שמתה מאנורקסיה: התחננתי שתתאשפז (הארץ)

עיתונאית "הארץ" שרון שפורר זכתה בפרס העיתונאי הצעיר (הארץ)

מה צריך להתרחש כדי שהחרדים יתגייסו? (ynet)

הצבא צריך להרחיק את החיילות ברדיוס של אלפיים אמה, ולקבל החלטות מבצעיות על ידי נבואה. באקדמיה ובציבור החרדי שוברים את הראש. בהצלחה לכולם

לראשונה: אישה תעמוד בראש רשות העתיקות (מעריב nrg)

פרופסור איוון פרידמן, חוקרת ידועה מאוניברסיטת בר אילן, קיבלה אישור רשמי וכן את ברכת שרת התרבות לבנת: "מדענית בעלת רקע מפואר"

ביום היא רופאת שיניים, בלילה היא רקדנית בטן (מעריב nrg)


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s