לשבור שתיקה

כשצריך להחליט אם להיות בן, בת או אינטרסקס (סמדר רייספלד, מוסף הארץ)

אחד מכל כמה אלפי אנשים נולד כשלגופו מאפיינים זכריים ונקביים. מבחינה רפואית האפשרויות העומדות בפני אנשים אלו רבות יותר מאשר בעבר, אבל חברתית זה לא נעשה פשוט יותר. הממסד הרפואי עדיין דורש מההורים להחליט מוקדם מאוד אם לגדל את הילד כבן או בת ולחרוץ את גורלו. בקהילת האינטרסקס יש שמנסים לשנות את הגישות הנוקשות, שעשויות להביא בעקבותיהן חיים שלמים של סבל

האשה ששוברת את קשר השתיקה של הקהילה האריתריאית בישראל (הארץ)

גם כשחיה בדיקטטורה באריתריאה, סאנאית קידאנה סירבה לשתוק. כשראתה שבנות ארצה סובלות מאלימות במשפחה גם בישראל היא יצאה למאבק גם כאן

תחקיר: כך אגודת "אפרת" נלחמת בהפלות (ישראל היום)

אגודת "אפרת" מכנה את עצמה "מפעל הצלת החיים הגדול בעולם": ראשיה מתגאים בכך שהם מונעים לא פחות מ-4,000 הפלות בשנה • אולם תחקיר "שישבת" חושף שלל מניפולציות שעושה האגודה כדי לשכנע נערות ונשים הרות לא לבצע הפלה, תוך ניצול מצוקתן והבטחה לסייע להן.

הוועדה לקידום מעמד מכונת הרוויה המהלכת (Inter Spem et Metum)

התפיסה של חוטובלי את הקשר בין קידום מעמד האישה ובין שמירה על הדמוגרפיה היהודית ידועה. זו אותה יו"ר שבחרה לנהל דיונים על מניעת התבוללות בוועדה לקידום מעמד האישה (בשם זכותן של נשים שלא לפגוע בכבוד הלאום שלהן, כנראה). אותה יו"ר שחושבת שיש להיאבק בהתבוללות, גם כשנשים חיות באושר עם בני זוגן הלא יהודיים. כי האושר שלך הוא לא המטרה כאן.

דו"ח מבקר המדינה על השלטון המקומי ||יותר ממחצית הנשים שנפגעו מאלימות במשפחה לא טופלו הארץחדשות 2ynetוואלה

מבקר המדינה מוצא ליקויים קשים בטיפול הרשויות בטיפול בנפגעות אלימות במשפחה, ובמיוחד בטיפול בנשים יוצאות אתיופיה וערביות

כאשר חוצים את קו ההסכמה (ציפי ערן, העוקץ)

כמו כל סוגי האלימות במשפחה, גם אונס בין בני זוג מלווה בתחושות אשם, במבוכה, בפחד שלא יאמינו לנו או שיאשימו אותנו. פעמים אנו עצמנו לא בטוחות אם בוצעה עברה. אז אנו מדחיקות, מתעלמות, מתרצות, ומקוות לטוב. תגובה בין היתר לאותה כתבה באתר מאקו שייעצה לגברים כיצד להתמודד עם "תירוצי לא בא לי סקס היום"

אשה אינה נולדת פמיניסטית (עלמה, פוסט אורח, ראומה)

השאיפה שלנו לא צריכה להיות למרחבים סטריליים, אלא להכרה בפמיניזם מטונף. פמיניזם מטונף, מלא בגזענות, וסקסיזם וטעויות, כי אלו החומרים שאנחנו מורכבות מהם. לא מטונף מתוך בחירה, אבל מתוך הכרה שזו המציאות. שנועדנו לטעות, ואנחנו עוד נטעה. המון המון פעמים.

קהילות בונות, קהילות הורסות – מחשבות על אתיקה פמיניסטית ושיח קהילתי (שירי אייזנר, שחור- סגול)

אף אחת לא נולדה יודעת – אבל עבור חלקנו, המילים האלה לא היו מבהילות, מרחיקות או מפחידות. המילים האלה לא היו דיון אינטלקטואלי מאיים, מנותק ולא קשור למציאות. עבור חלק מאיתנו – המילים האלה הן כמו אוויר לנשימה אחרי חיים שלמים של חנק, נווה מדבר אחרי חיים של צמא.

מרחב בטוח לניסוי וליצירתיות מול מרחב בטוח לנשימה (grrlfag)

אישית, ביליתי שנים מחיי בחיפוש אחר מילה שתהיה דומה לזהות שלי. שנים. מחיי. שנים. של בדידות, של לא למצוא אנשים כמותי, של להיות דבר עד כדי כך מוזר ולא אמיתי שאין בשבילו מילה. גיליתי בהמשך שבאותה תקופה באמת עוד לא המציאו לזה מילה, לא היתה.

פוסט אורח של אורנה דונת – מחשבות על אי-אימהות (האספנית)

על-פניו, הן הסכימו. אז על-פניו, הן בחרו. אך מה בין "הסכמה" ל"רצון"? אינני הראשונה שמצביעה על ההבחנה בין "הסכמה" לבין "רצון". אלו מילים שמסמנות יחסי-כוח במערכות-יחסים מיניות ויש להתבונן דרכן גם על יחסי-כוח בזירת הפריון והילודה.

גבר. קרבן תקיפה מינית (רונן טל, סלונה)

גבר שבוחר לסייע לגברים שנפגעו מינית מוצא את עצמו מתמודד, במקרים רבים לראשונה, עם תובנות פמיניסטיות שנוסחו ושוכללו במהלך כמה עשורים של מאבק נשי. גם מי שלקח באוניברסיטה כמה קורסים במגדר וקרא את בטי פרידן, מגלה פתאום שהוא נדרש לבחון מחדש את הפריבילגיות האוטומטיות שמעניק לו הפאלוס – בראש ובראשונה הכוח המיני והגופני שיש לו מעצם היותו זכר.

הפמיניסטיות ותעלומת האייטם הנעלם (שק של נחשים)

כשאתר מעלים אייטם בעייתי ושורק בתמימות, "אני לא יודע על מה אתם מדברים, וואו, תראו מה השעה, חייב לרוץ", זה צעד גדול אחורה. זה נפנוף של האחריות. זו הצהרה ברורה על חוסר מחויבות למה שמתפרסם באתר.

הקפאת ביציות בישראל למטרת שימור הפוריות: מיפוי שוק  אשה לאשה- עברית– ערבית

האישה בשואה: וגיבורה לא תמלט נפשה (ד"ר שרון גבע, קולך) אודות גבורתן היחודית של נשים בתקופת השואה

אל תעניקו חסות לסחטנות בגירושין (קולך)

כ 30 ארגוני נשים, בראשן העמותות "מבוי סתום" ו"קולך", פנו אתמול, לראשי המפלגות בקריאה להתגייס לטיפול בבעיית סרבנות הגט בהליכי גירושין בישראל. במכתב לראשי המפלגות מציעים הארגונים דרך למנוע את תופעת הסחטנות וסרבנות הגט באמצעות חתימה על הסכם קדם נישואין הקרוי "הסכם לכבוד הדדי".

נאומו של ליברל (המפתחות של הצוללת)

אני למשל פמיניסטית, ומה הבעיה שכל הזהות והמראה שלי פמיניסטי?

"אוי. אני שונא פמיניסטיות. שונא אותן! כל הזמן הן צועקות. מה עשו לכן?"

המם הפמיניסטי (שלומית ליר, סלונה)

העובדה שהמרחב המקוון הופך למרחב התאגדות והחלפת דעות שבאמצעותו ניתן ליזום אירועי מחאה, שיבושי תרבות, ושביתות מחאה ספונטנית הפך אותו לחממת התאגדות פמיניסטית בעלת מאפיינים תרפויטיים ואפשרויות לאתגר את מה שנחשב קודם לכן למובן מאליו.

מופע האימים האמיתי של רוקי (צפי סער, גברת מג'ונדרת, הארץ)

נדרשו לה שנים עד שהבינה מה קרה לה שם. "הדחקתי את זה שנים", היא מספרת. "כשהוא שיחרר אותי, ברחתי משם כל עוד נפשי בי. ידעתי שזה לא בסדר, אבל לא רציתי להתייחס לזה. שלא יקראו לי היסטרית.

שיר הלל למירי רגב (איחור אופנתי)

מירי היא מחזיקת הלפיד, היא מטרה קלה, כל כך קלה לבדיחות, עלבונות, אבל באף אחד מהם היא אינה מוצגת באור חזק, היא איננה משהו שיש להלחם נגדו, אלא משהו שיש ללעוג לו. השמאל הישראלי לא טיפש, הוא יודע שאת העמדות של מירי חולקים עוד רבים מהימנים, אך הם לפחות טורחים להתנסח בצורה פסואדו אינטלקטואלית, ולא יורים צרורות מהפה המלוכך שלהם.

הלוחמות ונשות עיר אגדה (ליאת שקד, טיפול שורש, עיתון שחור)

המסורת הזאת נמשכת כבר כמעט מאה שנה, יש משפחות שבהן ההתנדבות בעבור נשות עיר אגדה עוברת בשושלת המשפחתית, ממש כמו הגנטיקה. וכשכל הצדדים מרוצים, הרי הכל בסדר. נשות עיר אגדה מקבלות חינוך ראוי והלוחמות מקבלות סיפוק והוקרה.

החומרים מהם עשוי אונס קבוצתי ("אחד משלנו"-אורי ברבש) (ע' קווירית)

האישה היא רק סטטיסטית, בדרמה של הרעות הגברית המקודשת. למעט מלהוות סימן להטרוסקסואליתם, אין לה כל תפקיד אחר ולכן הופעתה מצטמצמת באופן נצלני לרמת השדיים והכוס. הרדוקציה הזו של האישה לאיברים ביחד עם כל האחווה הגברית המשתפכת הזו היא החומרים מהם עשוי אונס קבוצתי.

חוק יסוד: כבוד האדם וחירותה? (אילאיל קומיי דרור, בלוג משלך)

אבל מה זה בעצם אומר? מה הן זכויותיו הבסיסיות לכבוד וחירות של אדם? והאם תחת אדם נכנסת קטגוריית האשה?

בלי דעות קדומות  (דף נעמת בפייסבוק)

חינוך לשוויון המינים מתחיל בגיל הרך. בתחילת שנות התשעים, נעמת יזמה מבצע של ציורי כרזות לגיל הרך לקישוט מעונות היום. היצירות
במבצע השתתפות 30 אמניות ואמנים.מוזמנות לצפות ולשתף את אלבום הכרזות "בלי דעות קדומות".

שולמית אלמוג מחפשת סקס אחר (הארץ)

מכיוון שזו תופעה שכרוכה במחיר כה גבוה בשביל הנשים העוסקות בזנות, אנחנו כחברה אחראים לדאוג שתופעה כזו תמוגר בהדרגה. את זה אנחנו יכולים לעשות על ידי כך שנטיל את האחריות על הגברים שקונים מין.

עדיין: האקדח על שולחן המטבח (רלה מזלי וסמדר בן נתן, העוקץ)

המשטרה לא אוכפת את החוק, לא אוספת את הנתונים הרלבנטיים ונשים ממשיכות להירצח על ידי נשק שנועד לאבטחת המרחב הציבורי והפך לכלי רצח במרחב המשפחתי. מה אנחנו הנשים יכולות לעשות כדי להציל את חיינו?

תפאורה מקומית (רוויטל מדר, העוקץ)

ובין כל הצילומים שמנסים לשדר גלאם של פעם, בלי נקיפת מצפון אחת, מופיעה התמונה הזו, שבה יעל רייך באוברול קצרצר ואדום מחבקת שתי עוזרות בית שחורות. הערה על הקולקציה החדשה והקטלוג של המעצבת דורית בר אור

על דקויות בדיכויים (ליאת שקד, העוקץ)

התעלמות מדיכוי אחד ומתן מקום לדיכוי אחר אינה הוגנת, ויש בה משום מתן לגיטימציה לכאב של אחת לעומת האחרת. חברה השואפת לצדק לכל חייבת להכיר בכל הדיכויים, הואיל והאישי הוא הפוליטי

הלכה כ'בית הלל' (תומר פרסיקו, לולאת האל)

מה שמחדש באמת 'בית הלל', אפוא, ואת זה יש לזקוף לזכותו ההיסטורית, הוא שילובן של נשים, תלמידות חכמים, הן במוסדות הארגון והן כפוסקות הלכה. 'בית הלל' הוא הארגון האורתודוקסי ראשון שמשתף נשים באופן מלא בהנהגתו ובניסוח פסיקותיו ההלכתיות, וזה בהחלט לא דבר קטן.

חסרות פה נשים (דליה גבריאלי נורי, הארץ)

מצער לכתוב כי על "הארץ" ליטול קורה מבין עיניו. קורה מסיבית במיוחד, משום שמעטות עד כאב הן הנשים שדעתן נשמעת בעמודים אלה של העיתון. צר לומר כי הסמכותיים ואולי אף המשפיעים מבין עמודי העיתון, יכולים להיקרא "עמודי הדעים".

בתוך אגרוף הזעם || אלופת העולם הישראלית באיגרוף תאילנדי מתחממת לקרב הגורלי

עדי רותם אוהבת ללכת מכות. כתבנו ליווה אותה באימונים ושמע על על ההישגים שצברה כמעט בלי תמיכה ממשלתית ועל הגברים שמעדיפים לשמור מרחק

FEMINIST PORTRAIT: RAFAH ANABTAWI (כיאן)

“Feminism is simply the chance to think and do as I believe – as a person and as a human being

רינה שטיינגרט מדברת (ספירניסטיות)

מהו ההישג הגדול ביותר לו את מייחלת בהקשר הפמיניסטי? "היום בו ייעלמו דיכוי נשים, התעללות בבעלי/ות חיים, אלימות, גזענות, בורות ופטריארכיה מהעולם. ואז תבוא המשיחה…"

_________________________

אני אישה שרוצה להתפלל בכותל – וזו לא פרובוקציה (נעמה פלד, onlife)

25 שנה שנשות הכותל מגיעות מדי ראש חודש ל להתפלל בעזרת הנשים בכותל המערבי. מתפללות בקול, בשירה, ועם הסממנים שאיתן הן מתפללות כל החיים שלהן, חלק גדול מהן מדי יום ביומו. אלא שהטלית שבה הן מתעטפות בתפילותיהן בכל העולם, מובילה אותן לעיכובים על ידי המשטרה ולעתים קרובות גם למעצר.

At a Sacred Site, a Fight Over Women and Prayer (הניו יורק טיימס)

די לכיבוש: שחררו את הכותל המערבי (יזהר הס, ynet)

מחריף המאבק בנשות הכותל: מעצרים ואיסורים חדשים (הארץ)

רב הכותל מתגייס לשמירה על צניעות (מעריב nrg)

__________________________

רבותיי, אתם שולחים אותי למטבח? צפו למטבחון (שיפי חריטן, ynet)

עד לאחרונה הייתי די מרוצה ממעמדי בחברה, אבל אז פתחו המפלגות החרדיות את הפה. מדוע אני וחברותיי יכולות לעבוד בכל מקום – כולל במשרדי הח"כים – אך איננו יכולות להיות חברות כנסת? ואל תדברו אתי על צניעות. התירוץ הזה כבר לא עובד

המדינה מפקירה אותנו לגחמות של קיצוניים (לורה ורטון ונינה זוקלמן, onlife)

ביום חמישי הוגשה לוועדת הבחירות בקשה לפסול את ש"ס ויהדות התורה, בשל הדרת נשים מרשימותיהן. כשאוסרים על נשים להיבחר ולפעמים גם לבחור, מתחיל איום על אופיה הדמוקרטי של ישראל. הנאום המלא שנישא בוועדה

האם אפשר לפסול מפלגה בגלל הדרת נשים (רז א. שיינרמן, onlife)

בעולם מושלם כל המפלגות היו מייצגות נאמנה ערכים דמוקרטים וליברלים; אבל בפועל מספיק שיש אפשרות סבירה, הוגנת וחוקית לכל אזרח, גבר או אישה, להתמודד בבחירות חופשיות לבית נבחרים אפקטיבי על מנת שלא תישלל לחלוטין הדמוקרטיה. אם ש"ס או יהדות התורה היו רוצות ופועלות למניעת ייצוג נשים בכנסת בכלל (גם במפלגות האחרות) הרי שאז הייתה עילה מספיקה לפסול אותן.

דעה: למפלגות החרדיות נוח להשאיר את עמדות הכוח לגברים ולהנציח את דיכוי קול הנשים (דניאלה יקירה (מס' 4 ברשימת עם שלם), חדשות 2)

חרדיות נגד חרדים: לא נבחרות – לא בוחרות (ynet)

הנשים החרדיות דורשות ייצוג בכנסת (מאקו)

הרכב ועדת הבחירות: 95% גברים דנים באפליית נשים (טל שניידר, הארץ)

לכי למטבח נשמה (טל שניידר, הפלוג)

בחירות 2013: למה אין נשים במפלגות החרדיות? (ריקי רט, מעריב nrg)

ש"ס ויהדות התורה: אין לנו נשים כי 'תפקידן אחר' (ynet)

אל תצביעי- תשפיעי (defying gravity, סלונה)

חרדים לנשים בכנסת: "כמו לפני 3,000 שנה" (ynet)

למה שירוצו אם הן יכולות לשבת בבית? (בילי מוסקונה לרמן, סלונה)

ש"ס פוסלת נשים מריצה לכנסת – "להקפיץ אישה ברשימת הליכוד זה לא בדיוק כבוד גם כן" (רדיו ללא הפסקה)

חרדית: אל תחפפי בשמפו לפני צאתך מהבית (מעריב nrg)

אריה דרעי מספר 2 של יפה? נו באמת (חורים ברשת)

שלושת בכירי ש"ס מציגים: הנשים שאיתם (חדשות 2)

_____________________

בחירות 2013: איך זה יכול להיות שקולות הימין מורכבים מ-58% נשים ו-42% גברים? (מאפיהו)

לא פחות מהנתון עצמו, מדהימה העובדה, שהתוצאה החד-משמעית הזאת (מעבר לכל שוליים של טעות סטטיסטית אפשרית), עברה ללא שום תגובה בכלל בתקשורת שלנו.

ההפתעה האמיתית: תמיכת הנשים בימין (אמנון לורד, מעריב nrg)

נשים קובעות ואחת שאין לה זמן (אסתי סגל, מילים מילים)

לא שקופות (דורית אברמוביץ', מעריב nrg)

בהיעדר צדק מגדרי, רוב שכבות החברה סובלות גם מאי-צדק חברתי. זכויות נשים צריכות להופיע כסעיף מרכזי במצעי המפלגות

היא שם, מחכה לך (רעות גיא, העוקץ)

כל פעילה להט"בית מנוסה יודעת: יש תקרת זכוכית משוריינת מעל ראשן של נשים בקהילה. האירוע האחרון של מאקו גאווה, על טהרת גברים הומואים בלבד, חשף זאת שוב. בפאנל אלטרנטיבי ניסינו לחפש את המכנה המשותף הרחב ביותר בלי לוותר על שיח מורכב

המהפך הנשי שלא יקרה בבחירות הללו (אסתר הרצוג, ynet)

למרות העלייה הבולטת במספר הנשים העומדות בראש מפלגות, הן עדיין במיעוט גם במפלגותיהן ומוקירות גברים בעלי רקורד צבאי-ביטחוני. שינוי חברתי ומגדרי כרוכים זה בזה

נשים בוחרות- בוחרות נשים (יפעת זמיר, סלונה)

זהו יום הבוחרת? (שלומית ליר, רוח מזרחית עזה)

מתוך ערכים סוציאליסטיים משותפים (מייסם ג'לג'ולי, העוקץ)

כאשה ערבייה הסובלת מאפליה כפולה, אני כמובן מזדהה עם הכאב של מזרחים ונשים על אי ייצוג מספק ברשימת חד"ש לכנסת, אך כועסת על המסקנה שמסיקים חבריי וחברותיי למאבק שקוראים להחרמתה

ההדרה של ההדרה || מי קבר את המלחמה בהדרת הנשים (הארץ)

קידום מעמד האשה הוא לא מלחמת מינים (ראיון עם ח"כ אורית זוארץ) (תל אביב)

המועמדת שתדבר עם מנהיג אירן בשפתו: השאלון  ד"ר עליזה לביא (וואלה)

הכירו את המתמודדת: עדי קול (סלונה)

אגד מתקשה להדיר אנשים (עידו קינן, הארץ)

נשים לא מצביעות למושחתים (מנחם לזר, סלונה)

הוקעת המושג התקרבנות, כאקט פוליטי, פמיניסטי, רדיקלי ומהפכני (ועל חוסר הסתירה שביניהם) (זויה פושניקוב, טיפול שורש, העיתון השחור)

האיום הבירני: דרכה של מיכל בירן מהקומונה לכנסת (מעריב nrg)

חברות כנסת – ואימהות: המתמודדות ההריוניות לכנסת מרב כהן (התנועה) (חדשות 2)

רוצות שינוי? נשות הקהילה יוצאות מהארון (מאקו)

נפתלי בנט פרסם שיר של מתמודדת ב"דה וויס" והותקף בפייסבוק (וואלה)

"הניצחון נובע מהיכולת לנתץ סטיגמות" (גלובס)

עוקפת מימין איילת שקד (מאקו)

מירי רגב היא סיבה לגאווה? (אוון כהן, דרור מזרחי, ynet)

נטיות הפוכות: הרב שי פירון תומך בנישואין חד מיניים (מעריב nrg)

ומחר תגיע אישה עם הסוס שלה, תסלחו לי, ותרצה להתחתן (טל שניידר, הארץ)

ריבלין בירושלים: נישואים גאים בישראל – בעיה (ynet)

___________________

אחרי "נאום הפולניות": ליברמן מתנצל ומתבדח וואלההארץynetחדשות 2ישראל היוםמעריב nrg

למה רק וייבערס? איפה היאכנעס, הפרחות והפקאצות? (צפי סער, גברת מג'ונדרת, הארץ)

נאום הוייבערס של אביגדור ליברמן (טל שניידר, הפלוג)

השובבות היו לוויבערס (נעמה כרמי, קרוא וכתוב)

_________________

חלקן של נשים ערביות בשוק העבודה בארץ קטן מבמדינות מוסלמיות (The Marker)

תערוכת אמנות עבור פרויקט "נשים ועבודה" (The Marker)

קריירה או אבהות? // "גם לגברים מגיע לראות את הילדים שלהם במשך השבוע" (The Marker)

יוזמה חדשה של הורים: לקצר את ימי העבודה – שמים את המשפחה במרכז (רשת)

גם אחרי הגירושין אמא נשארת אמא, ואבא – אבא (גיא רוה ורותי דניאל, ynet)

אחות ולא כוהנת, עובדת ולא קדושה (ענת בן משה, העוקץ)

אילנה כהן: "מנצלים את האחיות כי הן נשים" (סלונה)

לעבוד עד מוות (יו"ר נעמת גליה וולוך, ynet)

ארגוני הנשים מסתייגים מהיוזמה לביטול גיל הפרישה (The Marker)

ארגוני הנשים: גל פיטורים תוקף את המשק והממשלה עסוקה בבחירות (The Marker)

____________

המשטרה מגבירה את מלחמתה בייבוא נערות הליווי (מאקו)

מאות עברייני מין מסתובבים ליד קטינים ללא טיפול מעריב nrgחדשות 2

דיוקן של גבר מכה (יעל ישראל, עושה רוח)

ענייני פנים- ורדה רזיאל ז'קונט (הארץ)

הטרדה מינית בעבודה: סקר אונלייף 

מי מטפל בממונה על הטיפול בהטרדות מיניות (יערה לוין- פריימן, onlife)

המציאות המטרידה של הטרדות מיניות בעבודה (קרן ברנד, onlife)

מחאה נגד מתמודד ב-The Voice ישראל שהעיד כי אחז בישבן של ג’יי לו (חורים ברשת)

ציפייה ריאלית מהקהילה הסובבת (הרב של הנפגעים)

מדוע בסופו של דבר הנפגעים הם אלו העוזבים את הקהילה? (הרב של הנפגעים)

(STUDY DAY FOR THE PREVENTION OF SEXUAL HARASSMENT IN LOCAL AUTHORITIES  (kayan

מחקר: הנוער הישראלי מקיים פחות יחסי מין חדשות 2, ynet

אות קלון הצלוליטיס (עינת קדם, עובר מסך)

50 גוונים של ורוד (שפרה קורנפלד, מעריב nrg)

5 הפרסומות השוביניסטיות של 2012 (חורים ברשת)

ארגוני נשים: "בארץ לא היו מפטרים בגלל יופי" (ישראל היום)

צפו: המורה שעסקה בסאדו מדברת (מאקו)

עכשיו בדף הפייסבוק של ערוץ 10: סוגה עילית (חורים ברשת)

_________________

האדרת נשים: בנות ישירו בצוות ההווי המתחדש של בני עקיבא (מעריב nrg)

מסורבות הגט תומכות במועמד השמרן לתפקיד הרב הראשי (הארץ)

מבין שלושת מועמדי המגזר הדתי-לאומי, בארגון הנשים הביעו תמיכה דווקא ברב השמרן אליעזר איגרא, ולא ברב דוד סתיו מארגון צהר

קרבי זה הכי, אחותי: מכינה קדם-צבאית לבנות (מעריב nrg)

פמיניסטית דתייה בלי חוש הומור (אפרת גרבר ארן, כיפה)

למה? בגלל השיח. לא, לא שיח ורדים, בגלל האופן שבו עדיין מדברים על נשים ועם נשים – נפתלי בנט אמר שצריך להיות "גברים" (בניגוד למה בדיוק?!), כשרוצים לקרוא למישהו בשם גנאי אומרים "בחורה", וכשמתייחסים לנשים בפוליטיקה או בתפקידים בכירים – יקראו להן "גבר גבר".

להשתחרר מן הקיפאון (בתיה כהנא דרור, מקור ראשון) גם בקולך

מפתחות הגאולה בידיה של סרח (ד"ר תמר קדרי, קולך)

נווטת קרב בחצאית – קידוש שם שמיים או פריצת גדר? – שאלת השבוע (ערוץ 7)

הטרנד החדש אצל בנות המגזר הדתי: ריצת מרתון (מעריב nrg)

רב בשירותים מעורבים (מעריב nrg)

_______________

מתוך עמוד הפייסבוק של שמים סוף להדרת הנשים, בחסות המדינה:

ריקוד חסידי מושחת (תמר רותם, הארץ)

נס החנוכה של שמעלצר: נשים בקליפ חסידי (ynet)

בית השמש העולה: לני סולומון נותן קול לבנותיו (ynet)

קורס לדתיים: זיהוי אתרי פורנו (mynet)

קורס זיהוי אתרי פורנו לדתיים: איך זה יעבוד? (חורים ברשת)

נלחמים בסם החדש- עתיד אחד.

חרדים גולשים בפורנו בספרייה הלאומית (mynet)

_______________

להתחתן אסור – לרשת מותר: זכויות הגייז בישראל (מאקו)

סערה בקהילה: "הקמפיין החדש של האגודה סטריאוטיפי" (מאקו)

לסבית בת 16: "מתעללים בי בבית הספר, והמורות שותקות" (מאקו)

התפתחות משמעותית בחקירת הרצח בברנוער ynet, מאקו

חן לנגר: "מה השתנה הבוקר הזה?" (מאקו)

אסי לוי בשיר אהבה לסבי: "איתך" (מאקו)

העצמה נשית באיגי: קבוצת בנות חדשה (מאקו)

יו"ר מינהלת הנשים: בעלת תפקיד ב"עצת נפש" (ynet)

דראג על מדרגות הרבנות: "צריך ביצים כדי לעשות שינוי" (מאקו)

"תקציב עיריית תל אביב לקהילה הגאה מגוחך" (מאקו)

הרב יעקב יוסף: לא ללמוד שיעורים פרטיים אצל הומו או גוי מעריב nrgוואלה

השב"ס מודה: נפלו פגמים בהליך המשמעתי נגד האסיר ההומו (מאקו)

רווק פלוס שניים (מאקו)

גאווה במקום העבודה: לצאת מהארון או לא? (מאקו)

________________

ראיות נעלמו מהזירה || בנו של סגן ראש העיר נצרת הורשע ברצח אשתו הארץ , וואלהישראל היוםחדשות 2

מואשם ברצח אחותו על רקע "כבוד המשפחה": שיסף את גרונה וצעק "הרגתי אותה" ynet , וואלהחדשות 10

"רחצתי ידיים ואת הסכין, כיסיתי אותה וברחתי" (ynet)

פחד בת"א: שלוש תקיפות נשים על ידי מסתננים בתוך יומיים (ישראל היום)

צעירה הסובלת מפיגור קל התלוננה: "עברתי אונס קבוצתי" (ישראל היום)

אישום: אנס את סבתו שגידלה אותו מגיל שלוש ynet, ישראל היום

נאשם באונס, זוכה ותובע מיליונים: "לנקות שמי" (וואלה)

לאחר 3 שנים: שני נערים זוכו מהאישום באונס חדשות 2וואלה

האם נאשמת בדקירת האב, הילד: 'אמרה לי לשקר' (ynet)

הושעה מנהל אוולינה: חשוד בהטרדה מינית (mynet)

חשד: נסעה לים עם מכר – ונאנסה על ידו (mynet)

השוטרת נזקקת להגנת חבריה מפני בעלה (mynet)

תלונה במשטרה: השידוך הסתיים באונס באיומי סכין (מעריב nrg)

שבע שנות מאסר לעובד זר שאנס צעירה לאחר שפרץ לדירתה (חדשות 10)

חשד: בן 38 ניצל 3 נשים הסובלות מהפרעות אכילה ואנס אותן ynet,  חדשות 10

כמעט 5 שנות מאסר לתושב בת-ים שהתחזה ליועץ ואנס חדשות 10, חדשות 2

חשד: בת 11 הותקפה מינית בבית חולים בי-ם (ynet)

הערעור נדחה: האנס ירצה את כל העונש (mynet)

מורה בתיכון הושעה בעקבות קיום יחסי מין עם תלמידה הארץ, חדשות 2, וואלה, ynet, חדשות 10, ישראל היום, מעריב nrg

בן 30 שאנס את אחותו כשהיו קטינים נשלח לשנתיים מאסר (חדשות 10)

כתב אישום: חטף את גרושתו ואנס אותה (מעריב nrg)

אישום: העסיק ילדות בגינון וניסה לאנוס אותן (מעריב nrg)

מעסה בספא "יערות הכרמל" אנס תיירת בה טיפל  וואלה, חדשות 2, מעריב nrg

אישום: מדריך הטניס ביצע מעשים מגונים בתלמידיו וואלה, חדשות 10

בגלל "עמוד ענן": נגד שנחשד בהטרדה מינית והושעה הוחזר ליחידה (מאקו)

חשד: קשיש הפך עובדת זרה לשפחת המין שלו (mynet)

קצין שב"ס חשוד באונס סוהרת בעלת תפקיד מרכזי בכלא ynet, וואלה, ישראל היום, חדשות 10, מעריב nrg

אישום: אזרח זר אנס בת 17 שהתגוררה עמו באילת חדשות 10, וואלה

מחשבה אחת על “לשבור שתיקה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s