גם הליידי'ס של גלובס נשלחות למושבים האחוריים באוטובוס

טוב, לא צריך להגזים עם הדמיון הפרוע. מה לאוטובוס וגלובס באותו משפט? ובטח לא למושבים אחוריים, הרי מדובר בגלובס, בנשים מצליחות, חכמות ועצמאיות. לכן הן רק מודרות ליום בשבוע שבו נלמד כולנו שיש גם לנשים דעות. יום חמישי ליתר דיוק.

הכל אמיתי. במסגרת "מדיניות מכוונת שמטרתה לקדם כותבות מצוינות ופופולריות שמופיעות וכותבות אצלנו גם בימים אחרים" (תגובת גלובס)

לכן בשבוע שעבר הופיעו במהלך שאר ימות השבוע 43 מאמרים במדור הדעות שנכתבו על ידי גברים לעומת 2 מאמרים שנכתבו על ידי נשים ( 4.4%) – וביום חמישי- יום האישה הקבוע במדור הדעות של גלובס-  7 -1 לטובת הנשים.

לפני שהתחלתי לפרסם את טבלאות מדורי הדעות הייתי משוכנע שהמספרים יהיו בערך 70%- 30%. אחר כך הסכמתי בתמימותי עם ההנחה שהבעיה היא קודם כל במודעות- לא ייתכן שעיתונים ליברליים יהיו מודעים לכך  ש85-90% ממאמרי הדעה נכתבים על ידי גברים ולא יפעלו במיידית לתיקון חלקי ואפילו למראית עין של המצב- נניח לפחות לאזור ה-30-35%.

אבל מסתבר שטעיתי-לפחות לגבי אחד מהעיתונים היומיים. גלובס שמוציא תחת ידיו גם גליון חודשי בשם ליידי גלובס הוא עיתון רציני עם מודעות מגדרית ולכן הוא מאמץ מדיניות מכוונת לפרסם יותר מאמרי דעה שנכתבו על ידי נשים. רק רצוי מאד בימי חמישי. די בדומה לליברליות של רדיו קול ברמה והשעה בשבוע שבו הוא מוכן להשמיע נשים.

כדי להיות הוגנים- גלובס הגיעו השבוע למקום השני באחוז הדעות של נשים ברשימת העיתונים היומיים/אתרים בזכות "מדיניות יום חמישי": יותר מ-17%. גבוה מהממוצע. ב"ישראל היום" למשל בין יום א' ליום ה'  ה"תוצאה" היא 0-20.

לכל הנתונים השבוע (לא כולל סופ"ש)

האחות הגדולה 13-17.11 (pdf)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s