פרקטיקות יומיות

למה האירוע בחוף בוגרשוב צריך להפחיד את כולנו (צפי סער, גברת מג'ונדרת, הארץ)

יש לי חלום: חלום שאני חיה בעולם, שבו אדם במצוקה, אשה או גבר, זוכה לאהדה ותמיכה מבני אדם אחרים, ותהיה אשר תהיה הדרך שבה המצוקה שלה מתבטאת, ולא נהפכת יעד לניצול.

עולם שבו גבר, וגם נער, הרואה אשה שגברים חודרים לגופה בזה אחר זה, ו-או משפילים אותה בדרך זו או אחרת, לא רק שאינו מעלה על דעתו לעשות זאת גם הוא, אלא עושה כל שלאל ידו להפסיק את המתרחש.

הפרקטיקה היומית של השפלת נשים (מאיה קוי, onlife)

אין להתפלא, אם כן, שברגע שהתירוץ הקלוש ביותר צץ ומופיע, ההמון ישחרר את התסכול על הבגדים ויפשיט את האישה שמתחת להם, כאילו קרעו איזו מסכה מפני הנשים הרעות, הפלרטטניות, הטיזריות והחסודות וחשפו את הזונה שבעיניהם מסתתרת תמיד מתחת. זו שאינה אם, אחות או בת, אלא אחת שמותר לקלל, להכות ולהשפיל. זאת שגופה הפקר ומותר לעשות בו ככל העולה על רוחם.

אם הייתי לסבית (יערה, דיו לבנה)

אם הייתי לסבית הייתי הולכת עם בת זוגתי לקולנוע לב. היינו רואות "הילדים בסדר" ושואלות את עצמנו למה עד שכבר מביאות זוגיות לסבית לקולנוע זה חייב להיות תחת הקונבנציות של המשפחה הגרעינית. משפחה גרעינית זה ללסבביות (= לסביות חביבות) ואנחנו לסביות זועמות כך שהוליווד לא מדברת אלינו.

אם הייתי סטרייטית (ליבי, דיו לבנה)

אני צועדת. בנעלי עקב לבנות ששוברות את רגלי אני צועדת. כולי מלמלה. אל עבר החופה אני צועדת בנעלי עקב לבנות, מלמלה, ושמלתי מעוטרת תחרה נשפכת ממני בשובל ארוך שמטאטא את עקבותיי. פאוזה. פלאש. פלאש. פלאש (זה לאלבום החתונה המהמם שיהיה לי). בקצה המסלול המוקף זרים שמוחאים כפיים באמוק לצלילי מתי כספי, מחכים לי רב אורתודוכסי והורים מאושרים.

סטודנטים וסטודנטיות בישראל יוצרים מציאות חדשה (רועי ציקורל, האגודה הישראלית ללימודים פמיניסטיים ולחקר המגדר)

מיזמים כגון ויקיפדיה מערערים על הסדר הישן והבטוח ומציבים בפנינו עובדה פשוטה: אם לא ניקח אנחנו אחריות על הידע, אנו משאירים אותו בידי אחרים. יש בכוחנו לכתוב ערכים חדשים או להרחיב ערכים קיימים ובכך להנכיח היסטוריה של נשים והיסטוריה של קבוצות מיעוט בכלל. עלינו לכתוב את ההיסטוריה שלנו בעצמנו

על האחות הגדולה ב"הארץ"- גלריה  29.4.12

נשים מדברות איראן!  (videocoach)

שהרי כל מי שעוסקים בגורלנו, הם גברים: מהאייטולות ואחמדיניג’ד באיראן, דרך שורה של גנרלים בדימוס, ועד למנהיגים פוליטיים. קולן של נשים נשמע פה ושם, לא פורץ מעבר לטור דיעה אקראי.

האם גיוס נשים לצה"ל הוא מטרה פמיניסטית? (צפי סער, גברת מג'ונדרת, הארץ)

בכל מקרה, מוטב שלא נשים – וגם לא חרדים, ואף לא גברים אחרים – לא יגויסו גיוס חובה. אמרו את זה קודם, לפני, מבינים ממני בהגנה צבאית ובמיליטריזם. אם בעשרות השנים הראשונות (ונקווה שהן לא גם האחרונות) לקיומה של המדינה היה צורך באתוס של "צבא העם" – כיום הוא מיותר. צבא מקצועי, כך נראה, מתאים יותר. ובכל מקרה, זו בוודאי לא הזירה הנכונה למאבק באפליה של נשים בחברה.

תהיי דתיה טובה ותשתקי (שלומית אשר, סרוגים)

צאו לי מהראש, מארון הבגדים, מהעבודה. צאו לי מהזוגיות או מתפקידי כאימא וכאישה בכלל.

אף אחד לא מינה אתכם כסגניו של היושב בשמיים, נכון?

כאשר בחרתי להיות דתית, בחרתי את זה מולו. מול בורא העולמים. לא ביקשתי רשות מכם, וגם עכשיו אני לא צריכה ציונים. זה בסדר. אני את הדו"ח שלי מולו, ממלאת נאמנה. היו בטוחים.

חשד: זרים ניסו לאנוס נערה בערב יום העצמאות  ynet , חדשות 2, ישראל היום, חדשות 10

יצחק לאור יציג את יצירתו, הנשים יפגינו בחוץ (מעריב nrg)

הסיבה לחרם: פוטרה קופאית שניהלה רומן עם ערבי (מעריב nrg)

דברים שאני לומדת מהאחיינית שלי (הדר מנדלבאום, מעבר לאף)

האמת שאני יודעת למה היא אוהבת ללבוש שמלות. לפחות אני חושבת שאני יודעת, כי זה ההסבר הכי הגיוני. בגלל שהיא כזאת יפה (באמת האחיינית שלי היא יפיפייה קלאסית) כל פעם שהיא לובשת שמלה היא יוצאת אל החדר וכל הנמצאים מתפעלים ממנה ואומרים לה כמה היא יפה. ברור שהיא תרצה לחזור על מה שמעניק לה כאלה תגובות חיוביות ותשומת לב.

הנערות המהפכניות מורחות לק ביוטיוב (לימור גל, הארץ)

שלל סרטונים ברשת מלמדים צעירות איך להתאפר לבית הספר. יש הרואים במגמה זו מהפכה תרבותית לנוכח הבמה הפומבית שניתנת לקהל יעד זה

בין חוף הים לניקיון הבית (ג'וליה פרמנטו, הארץ)

אך אין דין פרשת מין קבוצתי כדין טקס סמלי. דין הטקס הסמלי בחברה בעלת יומרות שוויוניות הוא חמור בהרבה. וחמורים אף יותר מהטקסים הסמליים הם המנהגים הסמויים.

כמה מהגברים החילונים והמשכילים משתתפים בניקיון הבית באופן קבוע? כמה מהנשים החילוניות והמשכילות יורדות לחצי משרה מפני שהן מרגישות לפתע דחף עז להקדיש את עצמן לילדים?

גם אנחנו בוחרות לא לקנות חזיה של טריומף (קבוצת פייסבוק)

לנוכח הפרסומות ברדיו לחזיות טריומף, לפיהן מי שקובע איזו חזיה תלבש אישה הוא גבר ומה שמשחרר את האישה מהגבר שמטריד אותה בפקק בבוקר הוא החזיה שלה, אנחנו בוחרות לא לקנות חזיה של טריומף.

החרם על Axe – הסרטון: 

ייצוג לא הולם במינהל (יובל יועז, גלובס)

לאן יוביל המאבק למען ייצוג הולם של נשים ומיעוטים בגופים ממלכתיים שונים?

דו"ח: לנשים בדואיות אין מספיק אפשרויות להתלונן על אלימות במשפחה (הארץ)
לפי סקר של עמותת "איתך-מעאכי", 65% מהנסקרות לא הגישו תלונה בשל היעדר נגישות לתחנת משטרה, חוסר תמיכה מצד משפחתן ואי אמון במערכות המדינה

מגדר ומנהיגות נשים אורית שוויצר 

SlutWalk: 6 ways to dress like a slut in Jerusalem – jewlicious

הומו זאת לא קללה. שקול מילים (ג'וזף וקסלר, ynet)

"כל זמן שאנו משתמשים במילה 'הומו' כקללה, ההומופוביה רק הולכת וגדלה. זה נותן לגיטימציה לשנאה, ומציג להט"בים כנחותים, וכדבר שיש להתבייש בו"

אילנית זועמת: "סילפו את דבריי – מעולם לא התבטאתי נגד טרנסג'נדרים"  (מאקו)

לראשונה: יד בן צבי תקיים סיור בעקבות ההיסטוריה הגאה של ירושלים (מאקו)

ה"מרפא" אנס מטופלות ונשלח ל-16 שנים בכלא (מעריב nrg)

הורשע עובד סוציאלי שביצע מעשים מגונים בנער (הארץ)

סוף הסיפור? מועדון החשפנות בכיכר אתרים עדיין לא נפתח (מעריב nrg)

כששולי נתן עלתה לשיר, עובדים בבנק ישראל נטשו הטקס (מעריב nrg)

60 שניות על תקשורת חרדית מדירה (טובי שפיגל, onlife)

הייתי בטוחה שטרנד "הדרת הנשים" יחלוף במהרה, אך מסתבר שנשים ומקומן הנחות בחברה ממשיך לספק כותרות ראשיות. לאחרונה זכתה התחנה "קול ברמה" להתעניינות מחודשת בעקבות הסירוב שלה לצרף נשים למעגל הרדיופוני שלה – לי יש מה להגיד על זה

16% מתלמידי כיתות ז'-י"א חווים אלימות מינית (הארץ)

לובשים ורוד ויוצאים לצעוד (ynet, לאשה)

"אנשים אומרים לי 'לכי למטבח'": דנה בוקובזה, כבאית ואמא (מעריב nrg)

עובדת בהיריון ביקשה לא לעשן לידה – ופוטרה (ynet)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s